Výjimečná diskuzní setkání z cyklu „Aby to mělo smysl …“

V rámci cyklu "Aby to mělo smysl..." již vystoupili:

Radvan Bahbouh

Vystudoval matematickou statistiku a teorii pravděpodobnosti na MFF UK, psychologii na FF UK, arteterapii na PedF JU a všeobecnou medicínu na 3. LF UK. Od roku 1993 vyvíjí matematickou metodu sociomapování umožňující sledovat vývoj komunikace a spolupráce v jednotlivých týmech a organizacích. Přednáší na katedře psychologie FF UK a v rámci své společnosti také poskytuje psychologický servis. Jako psychoterapeut se zaměřuje především na krizové intervence a psychosomatiku. Dlouhodobě se věnuje výcviku a supervizi koučů, je také autorem knihy Pohádka o ztracené krajině. Jedna z jeho nejsilnějších stránek je schopnost inspirovat lidi k osobnímu růstu.

Jiří Benedikt

Vystudoval Vysokou školu ekonomickou, studoval také na technické univerzitě v Hongkongu. 10 let pomáhá firmám budovat lean kulturu, vést inovační projekty a řídit podle dat. Nyní pracuje na digitální transformaci s firmami jako T-Mobile, DHL, Škoda Auto nebo Innogy.

Mikoláš Bělík

Studoval jak západní tak védskou (indickou) a čínskou astrologii. I ve své profesi architekta (absolvent FA ČVUT, autorizovaný architekt) astrologii uplatňuje, a to v rámci čínského Feng Shui a indické Vástu Šástra. Obě tyto disciplíny dlouhodobě studoval a specializuje se na ně.

Věnuje se přednáškové a pedagogické činnosti - má dlouholetý cyklus přednášek o astrologii a architektuře, vede vlastní Školu astrologie sebepoznání. Vystupoval v TV (astrologie, Feng Shui a Vástu Šástra). Můžete se s ním také setkat při jeho hudebních aktivitách - koncerty, CD, filmová hudba. Studoval jógu a jógovou filozofii a aktivně se jim věnuje.

David Carter

Narodil se v jihoafrickém Johannesburgu, je však britským občanem a od roku 2008 žije v Čechách. Na nejprestižnější evropské golfové scéně European Tour strávil 15 let, odehrál přes 370 turnajů. Zvítězil na Irish Open v roce 1998, v téže sezóně skončil devatenáctý v Evropě a umístil se mezi sty nejlepšími hráči světa. Spolu s krajanem vyhrál Světový pohár, soutěž dvojic z různých zemí světa a získal tak historicky první takové vítězství pro Anglii. Po zranění se začal věnovat mentoringu, při své práci využívá kombinaci neuropsychologických technik, psychosomatického přístupu a principů koučinku, doplněné znalostí biomechaniky a jeho vlastní zkušenost z hraní golfu na nejvyšší úrovni.

Evžen Cekota

Je školitelem, koučem, poradcem, autorem a inspirátorem. Již 17 let se věnuje profesionální komunikaci, dlouhou dobu působil jako poradce v oblasti PR. Zajímá se o otázky lidského a osobního rozvoje, myšlení, vnímání a jazyka, speciální pozornost věnuje práci se stavy a emocemi. Vytvořil řadu kurzů a nástrojů pro rozvoj těchto dovedností. Během své praxe pracoval na několika stech komunikačních projektech na místní a mezinárodní úrovni. Svým klientům radí: "Zastavte se, jděte a zkoušejte nové věci. Rozšíří to váš mentální manévrovací prostor. Zanedlouho se začne rodit v našich hlavách vize. S vizí se musíme naučit žít, začnou se objevovat nové myšlenky a lidi. Brzo z vize vzejdou i velmi konkrétní cíle."

Jaroslav Dušek

Je improvizátor, divadelní a filmový herec, režisér, moderátor, libretista a scénárista, a také manžel Ivety Duškové, toho času ředitelky Divadla Kampa. V roce 1980 spoluzaložil divadlo Vizita, specializované na čirou pódiovou improvizaci. Znám je také díky uvádění slavnostního předávání Českých lvů. Zahrál si v mnoha úspěšných filmech, byť sám sebe označuje za neherce. Vyznává Toltéckou filozofii. Dle jeho názoru bychom potřebovali zpomalit, neboť jsme přehlušeni vizualizacemi příběhů, často velmi krutými a otřesnými. Díky tomu nemáme kdy se zastavit, podívat se mezi příběhy, zjistit, jestli vůbec ty příběhy jsou tak, jak nám jsou předkládány, vůbec pravdivé.

Iveta Dušková

Je herečka, režisérka a ředitelka Divadla Kampa, manželka herce Jaroslava Duška. Po ukončení DAMU hrála v inscenaci Edvalda Schorma, který jí po ztvárnění cikánky v divadelním představení Divadla Na Zábradlí "Příliš hlučná samota" prorokoval slibnou hereckou kariéru. Dala však přednost rodině a i když se stále věnuje hraní, stejně jako její manžel Jaroslav dává přednost divadelním prknům a v televizi se objevuje velmi málo. V Divadle Kampa tvoří zázemí pro kvalitní profesionální divadlo pro děti a mládež, a současně prostor pro autorskou a improvizovanou divadelní tvorbu. Zatímco její manžel Jaroslav je ve své tvorbě abstraktnější, Iveta pracuje především s emocemi a lidskými příběhy.

Tomáš Havryluk

Místopředseda představenstva Alza.cz a.s.

Vystudoval softwarové inženýrství na Českém vysokém učení technickém v Praze. Ještě během studií, v roce 2007, nastoupil do společnosti Alza.cz, kde zakládal její IT oddělení a stál u zrodu mnoha inovací, které nastavily nové standardy české e-commerce. Během sedmi let se stal členem nejužšího vedení firmy jako místopředseda představenstva. Z této pozice v současné době řeší zejména strategické projekty společnosti a zodpovídá za její hospodaření.

Prof. PhDr. Anna Hogenová, CSc. 

Je česká filosofka a fenomenoložka. Absolvovala gymnázium v Žatci, kde mezi její učitele patřil i Zdeněk Svěrák, poté FTVS UK a FF UK. Přednáší na Pedagogické fakultě UK, kde je zároveň vedoucí Oddělení filosofie a etiky, a na Husitské teologické fakultě UK, kde je zároveň vedoucí Katedry filozofie. Zabývá se tématy jako pohyb, pravda jako neskrytost (aletheia), tělo a tělesnost a filosofií sportu. Přednáší s lehkostí a vtipem filosofická témata, která v nás budí zamyšlení.  

Mojmír Hampl

Je víceguvernérem ČNB. Absolvoval VŠE, postgraduální studium ekonomie na University of Surrey ve Velké Británii, specializovaný kurz Makroekonomická analýza a politika v Institutu MMF ve Vídni a řadu dalších školení v oblasti hospodářské politiky a ekonomické teorie. Působil jako senior analytik v měnové sekci ČNB a externí poradce ministra financí v expertní skupině připravující návrh reformy veřejných financí. Byl členem představenstva a vrchním ředitelem České konsolidační agentury. Publikoval mnoho populárních a odborných článků a studií se zaměřením na metodologii ekonomické vědy, teorii veřejné volby, měnovou politiku, ekonomickou teorii přírodních zdrojů a obecnou ekonomickou teorii.

Jan Hnízdil

Je známým celostním a rehabilitačnímm lékařem, průkopníkem české komplexní a psychosomatické medicíny, a autorem několika odborných a popularizačních publikací. Vystudoval Lékařskou fakultu UK v Praze, je také atestovaným internistou a 10 let vedl rehabilitační oddělení fakultní polikliniky VFN v Praze. Snaží se o komplexní a holistický výklad medicíny. Věří, že zdravotní stav pacienta výrazně závisí na jeho psychickém stavu a životním příběhu. Je silným kritikem dopingu ve sportu, provázanosti zdravotnického systému a lobby nadnárodních farmaceutických firem. Usiluje o změny ve vzdělávání ve smyslu výrazného rozšíření výuky psychosomatiky pro všechny budoucí lékaře bez ohledu na specializaci.

Vít Horký

Vystudoval britskou Teesside University a žil v Londýně a Kalifornii. Nedávno prodal izraelsko - americké firmě NICE technologický startup Brand Embassy, který pomáhá mnoha Fortune 500 firmám se zlepšováním zákaznické péče. V minulosti vybudoval, později prodal digitální reklamní agenturu a založil, následně úspěšně položil firmu na distribuci software. Nedávno také publikoval knihu, která řeší otázky vlivu umělé inteligence na lidský faktor, pod názvem "Zákaznická péče v transhumanní době". Ve volném čase tlačí po horách kočárek s dvojčaty, jezdí na kole se svým synem nebo náruživě čte knihu.

PhDr. Marian Jelínek, Ph.D

PhDr. Marian Jelínek, Ph.D. je hokejový trenér, manažer, autor řady knih a již více než 25 let se zabývá sportovní psychologií a mentálním koučinkem. Mezi své největší trenérské hokejové úspěchy řadí zlato z MS 2005, 2× titul s HC Sparta Praha a Presidentův pohár s HC Plzeň. Individuálně spolupracuje s manažery a vrcholovými sportovci (v současnosti např. s Karolínou Plíškovou, Petrem Mrázkem, Janem Mickou a dalšími olympioniky; je také bývalým dlouholetým koučem Jaromíra Jágra).


Helena Kahnová

Kapitánka Helena Kahnová původně chytala kapesní zloděje a následně se přesunula ke kriminální policii, kde dostala případ, ze kterého se vyvinula jedna z největších kauz v České republice - Berdychův gang. Společně s kolegou dostala za mříže 50 lidí a stala se hrdinkou celovečerního dokumentu. Nyní pracuje v cizinecké policii.

Petr Kasa

Petr Kasa vystudoval ekonomii a management na ČVUT v Praze. Pracoval na prodejních a manažerských pozicích v maloobchodu, distribuci a telekomunikacích. Na konci devadesátých let inicioval jeden z nejúspěšnějších projektů elektronického obchodování ve střední Evropě - KASA.cz / HEJ.sk.

Od roku 2005 působil na vyšších manažerských pozicích ve společnosti Nokia jako obchodní ředitel pro Polsko, Českou republiku a Slovensko a jako generální ředitel pro Českou republiku a Slovensko.

Od roku 2012 pracuje jako generální ředitel společnosti Pilulka Corp., jeden z nejrychleji rostoucích řetězců maloobchodních prodejen lékáren ve střední Evropě (www.pilulka.cz, www.pilulka.sk, www.pilulka.ro). Od roku 2012 se plně věnuje řízení společnosti.

Od roku 2016 působí jako zástupce městské části Praha - Dolní Chabry a je také členem YPO (Young Presidents' Organization).

Adriana Krnáčová

Narodila se na Slovensku a jejím vzorem je Marie Curie-Sklodowská. Sedm let působila jako výkonná ředitelka české pobočky Transparency International. Po návratu do komerční sféry vstoupila do světa politiky a nyní je primátorkou hlavního města Prahy. Angažuje se i jako předsedkyně správní rady Českého zdravotnického fóra, je zakladatelkou a členkou výboru obecně prospěšné společnosti Veřejnost proti korupci, předsedkyní správní rady obecně prospěšné společnosti Zaostřeno, zakladatelkou a předsedkyní výboru občanského sdružení Zdravé Česko, a zakladatelkou a členkou výboru občanského sdružení Vraťte nám stát! Její vizí je neutuchající boj proti korupci.

Mons. Václav Malý

Biskup Václav Malý se narodil 21. září roku 1950 v Praze. Ve svých devatenácti letech vstoupil do litoměřického semináře a začal studovat tamní bohosloveckou fakultu. Kvůli kritice kolaborantského hnutí Pacem in Terris mu hrozilo, že nebude po sedmi letech studia vůbec vysvěcen na kněze. Díky zásahu kardinála Tomáška se ale v roce 1976 nakonec knězem stal. Roku 1977 se v druhé vlně podepisování Charty 77 Václav Malý zařadil také mezi její signatáře, i při vědomí, že ho podpis bude pravděpodobně stát státní souhlas nutný k vykonávání duchovního povolání. V letech 1981-1982 byl Václav Malý i mluvčím Charty 77. Na rozdíl od jiných čelných představitelů sametové revoluce Václav Malý nezamířil do politiky, ale během roku 1990 se vrátil k veřejné duchovní činnosti ve farnosti sv. Gabriela, později pokračoval u sv. Antonína v Praze-Holešovicích. V roce 1996 se stal kanovníkem pražské metropolitní kapituly a téhož roku byl povolán i na biskupský stolec jako světící biskup pražský. Byl konsekrován v listopadu 1997. Jako své biskupské motto si zvolil slova "pokora a pravda".

Jan Mašek

Vybral si inovace jako prostředek k rozvoji odvahy, národní hrdosti a kultivaci společnosti jako celku. Pracoval na pozici inovačního lídra, kde si osvojil umění inspirovat ostatní, propojovat zdánlivě neslučitelné, otevírat neobvyklá témata, která často bývají tabu, jak nalézt zkratky a jak vytvářet lepší prostředí kolem sebe. Po této cestě kráčí i dále. Jak sám říká: "Žijeme v době, která nabízí člověku neomezený přístup k informacím. Vytváření sítí, propojování a mezioborovost, stavění mostů mezi lidmi, je budoucnost. Budoucnost založena na důvěře, společných hodnotách a schopnosti nezištně předávat své vědomosti a kompetence ostatním."

Jan Mühlfeit

je globálním stratégem, koučem, mentorem a má za sebou velmi úspěšné budování týmů a organizací. Dlouhá léta působil v úzkém vedení společnosti Microsoft, kde již po roce svého působení v obdržel nejvyšší firemní ocenění President Award for Excelence. Ze skromných českých poměrů se dokázal prosadit v globální ekonomické "premier league", v současnosti se soustřeďuje na oblast odemykání lidského a týmového potenciálu. Tato metodika je založena na zkušenostech jeho vlastních i mnoha špičkových lidí ze světa globálního byznysu, politiky a sportu, se kterými se měl tu čest setkat, pracovat a trávit čas mnoho let.

Juraj Payer

vystudoval Lékařskou fakultu Univerzity Komenského v Bratislavě, je dvounásobně atestovaný plastický chirurg s desetiletou praxí a zkušenostmi ze zahraničí. Zakladatel a vedoucí lékař kliniky estetické plastické chirurgie Premier Clinic. Autor odborných publikací v renomovaných zahraničních nakladatelstvích a pravidelný účastník nejprestižnějších profesionálních konferencí a kongresů. Ve svém volném čase se aktivně i pasivně věnuje sportu, kulinářství, umění a kultuře.

Prof. MUDr. Jan Pirk, DrSc.

 se narodil v roce 1948 v pražské lékařské rodině. Po absolvování Fakulty všeobecného lékařství UK v Praze pracoval od roku 1972 do roku 1974 v Okresní nemocnici v Nymburce. Od roku 1974 až dosud v Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM). Od roku 1991 do května roku 2017 byl přednostou Kliniky kardiovaskulární a transplantační chirurgie a od roku 1995 je přednostou Kardiocentra. V roce 1983 a 1984 absolvoval kardiochirurgický výcvik v USA a v letech 1990-1991 pracoval jako konzultant v Univerzitní nemocnici v Odense v Dánsku. Je členem řady národních a mezinárodních vědeckých organizací.

Má dva syny a sedm vnoučat. Ve volném čase se ponejvíce věnuje sportu a má rád divadlo. 

Klára Poláčková Kolouchová

Úspěšná manažerka a první česká horolezkyně, která zdolala Mount Everest. Vystudovala obchodní management na Anglo-American University v Praze, poté několik let pracovala v Londýně, kde začala trénovat na vysoké hory. Protože se jedná o úplně placaté místo, začala do práce běhat s batohem plným PET lahví s vodou, což se ukázalo být dokonalou přípravou na zdolání její první velehory v roce 2005, kterou byla jihoamerická Aconcagua vysoká 6.962m. Jak sama říká: "Výzva, je asi to správné slovo, na které slyším; to je moje slabost - nebo síla?!"

Kateřina Procházková

Je spisovatelkou, moderátorkou, hlasatelkou a zpravodajkou. Studovala žurnalistiku a asijské jazyky na Ostravské univerzitě, Univerzitě Glasgow, University of Tokyo a National Taiwan University. Pracovala jako programová hlasatelka a moderátorka v televizní stanici TV3 a redaktorka zahraničního zpravodajství v televizi Z1, napsala knihy Šťáva z mrkve, Stařec a kuře, a komediální Bacha, na zdi za tebou leze mravenec. Několik let působila v Českém rozhlase jako zahraniční zpravodajka pro Čínu, východní a jihovýchodní Asii. V současné době působí v České televizi jako redaktorka zahraniční redakce.

Vladimír Rösel

Od roku 1991 působil na prestižních investičních postech v Londýně a New Yorku s přesahem do střední a východní Evropy. Jako investiční manažer pracoval na transakcích v Egyptě, Holandsku, Německu, Řecku, Švýcarsku a v regionu střední a východní Evropy. V letech 2007 až 2008 byl investičním manažerem ve Vídni, kde měl na starosti nemovitostní investice v České republice a Polsku. Je majitelem společnosti zabývající se investicemi, správou soukromého kapitálu, restrukturalizací podniků a obchodem s nemovitostmi. V letech 2011 - 2013 vedl Národní galerii v Praze. V současnosti se zabývá fiduciarní správou uměleckých sbírek, aranžuje a poskytuje úvěry zajištěné uměleckými sbírkami a připravuje investiční fond přímých investic a půjček do uměleckých děl s očekávanou kapitalizací 300 mil Kč.

Tomáš Rys

Vystudoval Vysokou školu ekonomickou. Zabýval se vývozem investičních celků na Blízký a Dálný východ a do Severní Afriky. V další etapě návazně na specializované studium působil jako vrcholový krizový manažér v mnoha transformujících se společnostech a bankách. Úzce spolupracoval s bankovním dohledem ČNB. Komplexní zkušenosti pak využil v několika založených společnostech zabývajících se rozvojem projektů v oblasti vědy, výzkumu a inovací. Osobní vášní je expediční yachting, poznávání nedotčených a málo přístupných oblastí planety po moři, stejně tak jako poznávání psycho-sociálních mechanismů ovlivňujících osobnostní a společenský rozvoj.

Aleš Stýblo

je partner a spoluzakladatel společnosti Lasvit, jež se věnuje výrobě unikátních děl ze skla, včetně světelných instalací na míru, kolekcí designových svítidel, skleněných architektonických prvků a uměleckých předmětů ze skla. Vystudoval elektrotechnickou fakultu ČVUT, obor Ekonomika a management. Lasvit založil společně s Leonem Jakimičem v roce 2007. Během jedenácti let z něj vybudovali nadnárodní společnost se čtyřmi výrobními závody, dvanácti obchodními pobočkami po celém světě a obratem přes miliardu korun. Sklo se přitom vyrábí výhradně v České republice. Aleš Stýblo ve své pracovní kariéře strávil 6 let v Singapuru a Hongkongu, v Lasvitu působí jako výkonný ředitel.

Andrej Sukop

Je plastický chirurg, absolvent lékařské fakulty UK v Praze. Působil jako sekundární lékař na chirurgickém oddělení v Brandýse nad Labem, nyní působí jako přednosta Kliniky plastické chirurgie FNKV, docent plastické chirurgie 3. lékařské fakulty UK a vedoucí lékař plastické chirurgie na Klinice laserové a estetické dermatologie a plastické chirurgie. Je také školitelem na Institutu postgraduálního vzdělávání ve zdravotnictví a soudním znalcem v oboru zdravotnictví se zvláštní specializací na plastickou chirurgii. Je mj. členem prestižní organizace ISAPS (International Society of Aesthetic Plastic Surgery).

Sanjiv Suri

Prezident a generální ředitel pražské gastronomické společnosti Zátiší Group, která věnuje až 50 % zisku na charitativní a filantropické projekty a na sociální podnikání. Podporuje mj. humanitární organizaci Lékaři bez hranic, nadační fond pro podporu vědy NF Neuron, organizace Dobrý anděl a Dětské krizové centrum. Pochází z Indie, do Prahy přijel poprvé na počátku 90. let a ta mu okamžitě učarovala. Začal zde podnikat, ale v hromadění peněz zálibu nenašel. Nyní řídí cateringovou společnost a provozuje čtyři restaurace, přičemž dělit se o peníze mu přináší podstatně větší štěstí, než je shromažďovat a utrácet.

Roman Stupka

má za sebou více než 20 let zkušeností s řízením velkých firem od globální biofarmaceutické společnosti přes velkou pojišťovnu nebo telefonního operátora. V současné době své zkušenosti prostřednictvím mentorování předává skrze svou poradenskou společnost malým a středním podnikům po celém Česku. Podnikatelům pomáhá nejen ve firemním růstu či zvládání krizových situací, ale i v tom, jak společnost opustit. S majiteli a manažerskými týmy firem řeší základní otázky fungování společností, následně pak společně připravují pragmatické kroky k jejich vyřešení a udržitelnému rozvoji do budoucna.

Petr Sýkora

V roce 1993 jako student spolu s kolegou Janem Černým zakládal Papirius, dodavatelskou firmu na kancelářské potřeby. V roce 2006 společnost se ziskem odprodali a spolu s nynějším slovenským prezidentem Andrejem Kiskou založili nadaci Dobrý anděl, pomocí které mohou až desetitisíce dárců výrazně pomoci tisícům nemocných i relativně malými pravidelnými měsíčními příspěvky. Díky daru 25 milionů korun ze soukromých peněz, které získali prodejem Papiria, jdou veškeré příspěvky výhradně na charitativní účely. V roce 2015 získal za zásluhy o udržení a rozvoj celospolečenských hodnot Cenu Arnošta Lustiga.

Tomáš Šebek

vystudoval všeobecné lékařství na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy a následně nastoupil jako všeobecný chirurg do Nemocnice Hořovice. V roce 2004 založil společnost, která dnes provozuje unikátní odborný portál proLékaře.cz a uLékaře.cz - telemedicínský projekt zaměřený na lékařské poradenství. V roce 2010 se připojil k mezinárodní organizaci Lékaři bez hranic a odjel na svou první misi na Haiti.Současně pracuje v Nemocnici na Františku v Praze na chirurgickém oddělení. Specializuje se na laparoskopické výkony v oblasti břišní dutiny a zároveň se na misích s Lékaři bez hranic, kterých zatím absolvoval šest, věnuje jako válečný chirurg traumatologii břicha, hrudníku a končetin. mezi jeho koníčky patří přednášky pro veřejnost, technologie používané v medicíně, triatlon a ve volném čase také pilotuje letadlo včetně akrobatického.

Ivana Šedivá

Ivana pomáhá seniorním lídrům postavit se strategicky ke svému životu i ke svému byznysu. Pak totiž dosahují úspěchu s větší radostí a lehkostí. Má za sebou skoro 30 let v nejvyšším vedení firem jako McDonald's, Tesco nebo Johnson&Johnson. Radila už lídrům a majitelům více než 50 startupů i zralých firem z více než 10 zemí, odmentorovala stovky individuálních hodin. Má za sebou vzdělání v umělé inteligenci, žurnalistice a ekonomice. Začátkem devadesátých let prošla kurzy Silvovy metody, postupně přidala kvantovou práci a spoustu dalšího. Věci mezi nebem a zemí jí nejsou cizí. Je potapěčka, orientální tanečnice, volejbalistka, dcera, máma, babička. Žije se svou širokou rodinou, čítající 7 lidí, 2 psy a papouška. Nic lidského jí není cizí.

Jan Šula

je zakladatelem oboru psychoimunoneurologie. Studoval na Lékařské fakultě UK v Praze, poté v Kanadě, Itálii, Německu, Švýcarsku, Velké Británii a USA. Sám říká, že neexistuje neléčitelná nemoc, je jen neléčitelný pacient. V terapii to pro něj znamená nikdy neléčit pacienta sám, ale spolu se specialistou na oblast vykazující orgánové poškození, s psychologem a nutricionistou. Řídí se inovativním medicínským postojem kombinujícím moderní technologie a individuální přístup. V léčbě se zaměřuje na civilizační nemoci a problémy pohybového aparátu. Věří, že každá nemoc s sebou nese informaci - řetězec příčin, které je možné pomocí moderních diagnostických postupů identifikovat.

Barbara Taušová

má mnoho manažerských povinností, ale pediatrie je stále její prioritou. 20 let se stará se děti všech věkových kategorií a vzhledem k její praxi v neonatologii ji nejvíce těší práce s malými dětmi a jejich rodiči. Barbary nejmladší pacient byl starý 1 minutu, nejmeší měl 500 g a shodou okolností se jednalo o holčičku z Kanady, ze které je dnes krásná slečna. Snaží se dále vzdělávat jak odborně, tak i v organizaci zdravotní péče. Inspiraci hledá v zahraničí, navštěvuje kongresy, nejlepší zdravotnická zařízení a snaží se nové poznatky uplatňovat v Canadian Medical, kde působí jako jednatelka a vedoucí lékařka. Naslouchá pacientům i kolegům a zaleží jí na kvalitní péči poskytované pacientům.

Břetislav Tureček

Novinář na volné noze specializující se na oblast Blízkého a Středního východu. Jeho analýzy a zpravodajství o Blízkém východě jsou pravidelně publikovány významnými mediálnímy domy, býval i redaktorem jednoho velkého českého deníku. Působil jako zahraniční redaktor a zpravodaj na Blízkém východě pro Český rozhlas. Přednášel problematiku Blízkého východu na Západočeské univerzitě v Plzni a nyní vede Centrum pro studium Blízkého východu na Metropolitní univerzitě Praha. Vydal několik publikací zaměřených na zmíněnou tematiku, jeho poslední je kniha Blízký východ nad propastí.

Michal Viewegh

Úspěšný spisovatel zahájil svou kariéru jako učitel na základní škole na Zbraslavi, kam nastoupil měsíc před Sametovou revolucí v roce 1989. Blíže k literatuře se dostal ve svém dalším povolání, kdy působil jako redaktor nakladatelství Československý spisovatel. Od poloviny 90.tých let se Michael Viewegh plně věnuje psaní. Jeho literární prvotinou byl už v roce 1990 tragikomický příběh s detektivní zápletkou Názory na vraždu. Od té doby má na kontě další, více než dvě desítky titulů. Poslední z nich, Můj život po životě, reflektuje událost z konce roku 2012, kdy se spisovatel ocitl na pokraji života a smrti.

Maxim Velčovský

vystudoval Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze, a v roce 2002 se stal jedním ze spoluzakladatelů designérského studia Qubus. Účastnil se více než devadesáti společných výstav, a jeho díla jsou k vidění například ve sbírkách londýnského Victoria & Albert Museum, mnichovské Neue Pinakothek, Uměleckoprůmyslového muzea v Praze, či Design Museum v Lausanne. V roce 2007 vyhrál ocenění Czech Designer of the Year. Poté vedl ateliér Keramiky a porcelánu na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze, a v roce 2011 se stává Uměleckým ředitelem firmy Lasvit.

Zdeněk Vilímek

V současnosti šéf poradců a hlavní poradce ministra dopravy Dana Ťoka, bývalý top manager společnosti Coca Cola a víceprezident Americké obchodní komory. Dříve působil v zahraniční redakci Českého rozhlasu a také jako zpravodaj pro Afriku a Střední Ameriku se sídlem v Londýně. Během tohoto období sloužil také jako tajemník prestižní The Foreign Press Association in London a za svou práci v mezinárodní žurnalistice byl několikrát oceněn. V současnosti nese primární odpovědnost za vedení integračního projektu českého dopravního registru do evropského systému EU EUCARIS, a to včetně jeho bezpečnostních aspektů.

Jan Vojáček

Vystudoval lékařskou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci a Functional Medicine University v Kalifornii. Na klinice endala působí od jejího vzniku v roli poradce životního stylu, jehož je propagátorem. Pro své klienty je tak průvodcem na jejich cestě ke zdraví. Jak sám říká, denně přichází do své ordinace s odhodláním pomáhat s otevřeným srdcem a vědomou myslí: "Pokud chce lékař skutečně vyléčit, měl by pochopit příběh člověka, který za ním přichází. Měl by mít znalost o komplexním fungování lidského organismu, měl by disponovat nástroji k identifikaci skrytých příčin poruch fyziologické rovnováhy a měl by sám být v rovnováze."